Kto zadba o księgowość Twojej spółki?

2016-06-28 07:50

Im więcej przedsiębiorstw, tym więcej biur rachunkowych. Dlaczego następuje taka zależność? Niektóre firmy po prostu nie poradzą sobie bez zaufanego biura, ponieważ spoczywa na nich obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Pełna księgowość potrafi być uciążliwa nawet dla tych, którzy są dobrze wykształceni w tym kierunku. Co dopiero, kiedy obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych spada na zwykłego przedsiębiorcę, który się na tym nie zna, a dodatkowo na głowie ma mnóstwo innych obowiązków? Jeżeli zależy nam na dobru naszej firmy, koniecznie powierzmy prowadzenie księgowości zaufanemu biuru rachunkowemu.

 

Skąd jednak mamy mieć pewność, że danej kancelarii zaufać można w stu procentach?

  • Sprawdź autentyczność biura. Nie ma nic prostszego. Wystarczy poprosić kogoś o okazanie dokumentów rejestracyjnych.

  • Porozmawiaj osobiście z pracownikami. Przecież to oni zajmować się będą księgowymi sprawami w Twojej firmie, dlatego upewnij się, że są to ludzie odpowiedzialni i doświadczeni.

  • Przekonaj się, czy biuro rachunkowe potrafi indywidualnie podejść do Klienta. Każda firma wymaga bowiem zastosowania odmiennych rozwiązań.

  • Na końcu coś tak oczywistego, że często o tym zapominamy – poszperaj w Internecie! Być może znajdziesz tam fora internetowe, na których Klienci testowanego przez Ciebie biura obiektywnie wypowiadają się na jego temat.

Przetestuj nasze biuro rachunkowe! Mamy nadzieje, że to właśnie my spełnimy wszystkie Twoje oczekiwania.